Bu Egzersizleri Günde Sadece 10 Dakika Uygulayın Mükemmel Bir Vücuda Sahip Olun!

mükemmel bir vücuda sahip olun

90’larda, dünyaca ünlü süper model Cindy Crawford, başarılı bir çok egzersiz videoları hazırlamıştır. Crawford’un bu egzersizleri oldukça basit ve yararlı olmakla birlikte hiç bir alete gerek duymadan bütün kaslarınızın çalışmasına yardımcı olacaktır.

Cindy’nin uyguladığı bu egzersizleri sizin için denedik ve derledik! Bu egzersizleri yapmadan önce ısınma hareketlerini uygulamayı unutmayın ve daha sonra mükemmel vücudunuza kavuşmak için uygulamalara başlayabilirsiniz.

1. Squat (çömelme hareketleri): dizler dışa doğru

çömelme hareketleri

İlk olarak bacaklarınızı çalıştırmakla başlayın. Bacaklarınızı omuzlarınızdan biraz daha geniş duracak şekilde açın ve ayaklarınızın da dışta duracak şekilde yerleştirin. Çömelme hareketini yukarıda resimde olduğu gibi 10 kere tekrarlayın. Kalçalarınızı yukarıya doğru iyice kaldırın. Ayrıca ellerinizi belinize yerleştirebilirsiniz.

2. Atağa geçme duruşu

atağa geçme duruşu

Bacaklarınız için en basit ve etkili egzersiz atağa geçme duruşudur. Yukarıda resimdeki gibi pozisyon alın ve 10 kere tekrarlayın.

3. Squat: ”sandalyede oturma” pozisyonu:

sandalyeye oturma pozisyonu

Başlangıç pozisyonu olarak ayaklarınızı omuzlarınızla aynı hizada tutun ve ellerinizi belinize yerleştirin. Bu sefer diğer çömelme hareketinden biraz farklı olarak, sandalyede oturduğunuzu düşünerek çömelme hareketini tekrar uygulayın. Bu egzersizi 10 kere tekrarladıktan sonra atağa geçme duruşunu 10 kere tekrarlayın.

4. Squat: birleşik bacaklar

birleşik bacaklar

Bacaklarınızı birleşik ve ellerinizi ileriye doğru tutup çömeldikten sonra çömelmenin bütün egzersizlerini uygulamış olacaksınız. Yukarıda resimde olduğu gibi bu hareketi 10 kere tekrarladıktan sonra atağa geçme pozisyonunu 10 kere tekrarlayın.

5. Yarım şınav

yarım şınav

Çömelme hareketleriniz bittikten sonra birazda karın kaslarınız ve göğsünüz için bir kaç hareket uygulayın. Kalça ve bacaklarınızı minderin üstünde tutarak ellerinizi omuzlarınızla aynı genişlikte olacak şekilde yerleştirin ve resimdeki gibi kollarınızı hafifçe yukarıya doğru bükerek hareketi 20 kere tekrarlayın.

6. Vücudu yarım esnetme

vücudu yarım esnetme

Bacaklarınızı bükün ve ellerinizi kafanızın arkasına yerleştirin. Sırtınızı minderin üstünde tutarak vücudunuzu resimdeki gibi 20 kere esnetin.

7. Vücudu tam esnetme

vücudu tam esnetme

Dizlerinizi bükün ve ellerinizi kafanızın arkasına yerleştirin. Vücudunuzu resimdeki gibi 20 kere tekrarlayarak esnetin.

8. Karın kası egzersizleri

karın kası egzersizleri

Sağ eliniz yerde veya karnınızın üstünde durarak sol dirseğinizle sağ bacağınıza dokunun. Resimde olduğu gibi hareketi 20 kere tekrarladıktan sonra diğer el ve bacağınızla aynı egzersizi tekrarlayın.

9. Bacakları kaldırma

bacakları kaldırma

Bu egzersiz göbeğinizin alt kasları için oldukça faydalıdır. Sırt üstü uzanın ve ellerinizi vücudunuzun kenarına yerleştirin. Bacaklarınızı 20 kere yukarı doğru kaldırın.

Dengeli bir diyetiniz varsa ve bu egzersizleri düzenli olarak tekrarlıyorsanız, herkesin insanların hayal ettiği vücuda çok kısa sürede ulaşabileceksiniz! Arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.