Tarif Sayesinde Siyatik Sinir Ağrınızdan Kurtulacaksınız

Günümüzde 25 yaşını geçmiş her üç insandan biri hayatları boyunca bir defa da siyatik ağrılar yaşıyor. Bu hastalığın nedeni yaralanma, yetersiz fiziksel aktivite, dejeneratif disk hastalığı, bel fıtığı ya da cerrahi müdahaleler olabilir.

Siyatik ağrısı genellikle sırttan uyluk bölgesine doğru keskin bir şekilde hissedilir ve dizlere doğru yayılır. Neyse ki, evde hazırlayabileceğiniz kürler sayesinde bu ağrıları hafifletebilirsiniz.

Siyatik ağrısının hafifletilebilmesi için birçok ev yapımı yöntem mevcut. Fakat biz sizinle en etkili olan tarifi paylaşacağız. Bu tarif sayesinde siyatik ağrılardan kurtulup bir hafta içerisinde normal düzeninize dönebilirsiniz. Merak ettiğiniz değil mi? Okumaya devam edin o zaman!

Siyatik ağrısını tedavi etmek için doğal tarif

Zerdeçal ve sarımsak, artrit, kas burkulmaları ve diğer yaralanmalar gibi durumlarda anti-enflamatuar özelliklere sahip antioksidanlarla doludur. Bu besinler sayesinde ağrıyı hafifletmek, iltihabı azaltmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hatta beyin fonksiyonlarını iyileştirmek olasıdır.

siyatik sinir yakından

Bu yöntemi denemeden önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Sağlığınıza olumsuz bir etkisinin olmaması için kendi kendinize karar verip denemeyin.

Ayrıca süt de vücuttaki iltihabın azalmasına yardımcı olur. Kalp hastalığı, diyabet, kanser, kireçlenme ve fibromiyalji gibi kronik hastalıklara yakalanma riskini de azaltır.

Gerekli olan malzemeler

  • 3 çay kaşığı zerdeçal tozu
  • 5 diş sarımsak
  • 1 bardak süt
  • 2 çay kaşığı bal

Hazırlanması

Öncelikle sarmısakları soyun ve güzelce ezin. Daha sonra sarımsak ile zerdeçalı karıştın ve sütü ekleyin. Eğer tadından rahatsız olursanız bal ekleyebilirsiniz.

Günde iki defa bu karışımı tüketebilirsiniz.

Siyatik ağrısı çeken yakınlarınızla bu bilgiyi paylaşmayı unutmayın!

Siyatik ya da Sırt Ağrınız Varsa Bu Yöntemi Uygulayın ve Bir Daha Acı Çekmeyin!