Ensenize Buz Koyun ve Vücudunuzda Neler Değişiyor Görün!

enseye buz

Geçmesi için her şeyi yapabilirim dediğiniz çok şiddetli bir baş ağrınız ya da migren ağrınız oldu mu? Peki, basit bir buz küpü ile ağrınızdan kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Neredeyse imkansız görünüyor fakat basit bir buz küpüyle daha iyi ve rahat hissedebilirsiniz.

Çin tıbbı enerjinin vücudumuzdaki meridyenlerden aktığına inanır. Akupunktur tedavisi sayesinde vücudumuzda ki tıkanmış enerji tekrar faydalı hale getirilebilir. Bu akupunktur tekniğinin adı buz küpü hilesidir. Yorgunluk hissi ve daha birçok rahatsızlığı bir kaç gün içerisinde tedavi edebilir.

enseye buz

20 dakika boyunca ensenizde buz küpüyle beklemek oldukça kolay. Fotoğrafta gördüğünüz ensenizin belli noktası çin tıbbında Feng Fu noktası olarak geçer. David Wolfe’un söylediğine göre ensemizin tam o noktası soğuk bir şeyle temas ettiğinde vücudumuz endorfin hormonu salgılar.

ense basınç noktası

Buz küpünü tam olarak ensenizdeki çukura yerleştirin. Buz küpünü sabitlemek için bandaj ya da bir bez kullanabilirsiniz. En kolay yolu yüz üstü uzanıp buzu ensenize yerleştirmek.

ense basınç noktası kırmızı

Birçok insan sabah veya akşam günde 20 dakika bu tekniği uyguladıktan sonra daha rahat uyuduklarını söylemişler. Bir sonraki sefere sizde başınız ağrıdığında bu tekniği deneyin bakalım sizin içinde etkili olacak mı? Sağlıkla ilgili birçok doğal yöntem ve ipuçları bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da pek çok insan için işe yarıyor.

buz