Metabolizmanızı Hızlandırarak Kilo Kaybını Hızlandırmaya Yardım Edecek 13 Baskı Noktası

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geleneksel Çin tıp teorisine göre aküpresür (parmakla akupunktur), vücuttaki bazı noktalara masaj yaparak enerji akışının gerçekleşmesine yardım eden eski bir masaj şeklidir. Vücudunuzda bulunan bazı enerji meridyen noktalarına bastırarak enerji akışının tekrar başlamasına ve vücudunuzun daha iyi çalışmasına yardımcı olabilirsiniz…

Bu uygulama neredeyse 2000 yıldır kullanılmakta ve birçok insanın tecrübesine dayanarak bu uygulamanın kilo kaybına da yardımcı olduğunu kanıtlamaktadır.

Kilo kaybını etkileyen organlara giden enerji akışını yenileyen 13 baskı noktasını sunmaktayız. Günlük rutininizde bu basit mesajı yaparak vücudunuzun size teşekkür etmesini sağlayabilirsiniz. Parmak akapunkturu yaparken en önemli kurallardan biri sakin ve rahatlamış olmaktır. Bu rutine başlamada önce vücudunuzdaki oksijen akışını sağlamak için nefes egzersizleri yapabilirsiniz.

13. Boyun kasının üstü

boyun kasının üstü

Burası, boynunuz ve omzunuzun buluştuğu noktadır ve doğrudan göğüs ucu hizasındadır. Bu bölgeye bir dakika kadar bastırın, daha sonra vücudunuzun diğer tarafına da uygulayın. Bu hareketi her gün tekrarlayın.

12. Burun kemiği

burun kemiği

Aynaya baktıktan sonra burun kemeriniz ve gözleriniz arasında bulunan akupunktur noktasını bulun. Bu bölgeyi göz hizanızdan burun kemerine kadar ovuşturun.

11. Kaşlarınızın arasındaki boşluk

kaşlarınızın arasındaki boşluk

İçgüdüsel olarak çoğumuz yorgun hissettiğimizde bu noktaya baskı uygularız ve bu da akupunkturun işe yaradığını kanıtlayabilir. Burun kemerinin azıcık üzerinde ve gözlerinizin arasında bulunan bu noktayı bulun ve bir dakika kadar nazikçe bastırın.

10. Göğüs kemiği

göğüs kemiği

Celiac plexus’un altında kalan bu bölüm göğüs kemiğinin üzerinde bulunur ki bu bölüm de enerjinizi yenilemeye ve kilo kaybetmenize yardım eden diğer bir akupunktur noktasıdır. Belirtilen noktaya bir dakika boyunca bastırın. Her gün tekrarlayın.

9. Kulak

kulak

Kulaklarınız ve şakaklarınız arasında kalan bu nokta tam da aradığınız yerdir. Baskı uygulayarak bir dakika boyunca masaj yapın.

8. Karın

karın

Karnınızda çok daha hızlı bir şekilde enerji akışını sağlayacak birçok nokta olduğundan buralara baskı uygulamak kilo vermeyi daha kolay bir hale getiriyor. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var ki o da göbek deliğinizin altına iki parmak yerleştirecek şekilde bastırmanızdır. Bu noktaya bir dakika kadar masaj yapın. Her gün tekrarlayın.

7. Abdominal noktalar

abdominal noktalar

Bu iki nokta göğsünüzün hemen altında midenizin olduğu bölgede yer alır. Göbeğinizin yukarısındaki noktaya masaj yapın. Her gün tekrarlayın.

6. Dirsek

dirsek

Dirseğinizin iç kısmı diğer bir akupunktur noktasıdır. Bir dakika boyunca baskı uygulayın.

5. Diz

diz

Dizleriniz de akupunktur masajı için çok iyi noktalardır. İki noktaya da her gün baskı uygulayın.

4. Bilek

bilek

Tüm akupunktur rutininden alabileceğiniz en iyi sonucu almak için bileğinizin iç ve dış kısımlarındaki akupunktur noktalarına her gün masaj yapmalısınız.

3. Üst dudak

üst dudak

Yüzünüze akupunktur masajı yaptığınızda aradığınız kısım üst dudağınızın yukarısıdır. Bir dakika boyunca baskı uygulayın.

2. El

el

Kafanız, vücudunuz, son olarak kol ve bacaklarınızdaki akapunktur masajınızı bitirdikten sonra sıra ellerinize geldi. Elinizin dış kısmı ve başparmağınızın tam arasında bir nokta var. Buraya her gün bir dakika boyunca masaj yapın.

1. Ayak

ayak

Ayaklar sadece yürümek için değil aynı zamanda metabolizmayı ve tüm sağlık durumunuzu daha iyi bir hale getirmek için de çalışırlar. Beklenen en iyi sonucu almak için yukarıdaki akupunktur noktalarının her birine masaj yapın.

Bonus

sindirim sistemi

Sindirim sisteminizi ve metabolizmanız çalıştıran vücudunuzda belirlenmiş tüm akupunktur noktalarını bularak kilo vermenizi kolayca hızlandırabilirsiniz. Bu akupunktur masajını rutininiz haline getirmek önemlidir çünkü bu şekilde vücudunuza gerçek bir etkisi olabilir.

Vücudunuzda baskı uygulayabileceğiniz 13 noktayı sizlere gösterdik. Başka noktalar biliyor ya da bu kilo verme yöntemini kullanıyorsanız yorum bırakabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    4 bilek en iyi sonuç alınacak yer diyor ve şekilini çizmiyor, göstermiyorsun.Niye ?

    Cevapla
Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!