Etkili Rimel Sürmenin 7 Harika Yolu

rimel sürmenin püf noktaları

Maskara/Rimel, birçok kadının kullandığı en popüler makyaj malzemesidir. Rimel size güzel görünen gözler ve etkileyici bir bakış kazandırabilir. Fakat, kimi zaman uygulaması oldukça zor olabilir. Birbirine yapışan kirpikler ya da kirpiklerinizde topaklar istemiyorsanız doğru yerdesiniz!

Hacimli ve güzel yayılmış kirpikler istiyorsanız okumaya devam edin.

rimel nasil surulur

İşte Etkili Rimel Sürmenin 7 Yolu

1. Minik ipuçları

Rimeli önce kirpiklerinizin yarısına kadar uygulayın. Uç kısmına uygulamadan önce kirpiklerinizin kurumasını bekleyin. Neden mi? Kirpiklerin köküne çok fazla rimel sürdüğünüzde kirpikler ağırlaşır.

rimeli yarıya kadar sürün

2. Fırçayı bükün

Kirpiğinizin küçük köşelerine rimel uygulamak için fırçayı 45 derecelik bir açıyla bükmelisiniz. Fırçanın telden yapılmış olmasının bir nedeni var!

3. Fırçayı yukarı doğru döndürün

fircayi yukari dogru dondurun

Fırçayı kirpiklerinizin üzerinde ve altında dikey olarak bükmelisiniz. Bunu yaptığınızda kirpiklerinizin hacminde bir artış olur.

4. Zikzak

Rimeli tüm kıllara alıp aynı anda eşit şekilde yaymak için kullanılabilecek bir başka püf noktası da zikzak hareketidir. Fırçayı kirpiğinizin ucuna doğru hareket ettirirken, bunu zikzak hareketiyle yapın. İlk katman kuruduğunda, kirpiklerinizin dibine biraz ekstra hacim vermek için ikinci bir katman uygulayın.

5. Burnunuzun altına bir ayna koyun

burnunuzun altina ayna

Rimeli uyguladıktan sonra normalde panda gibi mi görünüyorsun? Burnunuzun altına bir ayna yerleştirmeyi deneyin ve aşağı bakın. Bu şekilde rimel uyguladığınızda çok detaylı çalışabilir ve üst göz kapağınıza rimel sürmezsiniz.

6. Gözlerinizi kapatın

Kirpikleriniz üzerinde dikey olarak fırçalamayın, kirpiklerin fırçayla fırçalamasına izin vermek için gözlerinizi kapatın. Bu şekilde kirpiklerinizi daha fazla kıvırırsınız.

7. Kılları dış köşelere doğru itin

Saçlarınızı yukarı doğru değil, yanlara doğru gözlerinizin dış köşelerine doğru bastırdığınızda, gözleriniz optik ve kaldırma etkisi yapar. Daha sonra rimeli dış köşelere, kirpiklerinizin tabanından fırçanın ucuyla hareket ettirin.