Evliler Neden Aynı Saatte Uyumalı?

evli ciftler

Bazı insanlar gece kuşu, bazıları da sabah insanıdır. Çiftlerin Uyku alışkanlıklarında benzerlikler ve farklılıklar olabilir, buna rağmen evliler uyku konusunda neden olduğunu bilmedikleri halde birbirlerine uyum sağlamaya çalışırlar. Yapılan araştırmaya göre evli çiftlerin aynı anda yatağa girmelerinin beklenmedik sonuçları olduğu öğrenildi.

Eşinizle neden aynı anda uyumanız gerektiğine gelin birlikte bakalım.

Yatak sohbetini ve sarılmayı günlük rutininizin bir parçası haline getirebilir.

cift

Her evli çift, eşiyle kucaklaşmayı ve biraz sohbet etmeyi ister. Ama kaçımız bunun için gerçekten zaman ayırıyoruz? Bu nedenle , aynı anda uyumak, size ve eşinize bir sarılma rutini kazandıracak ve hatta konuşmak için fazladan zaman ayırmanıza izin verecektir.

Bilim, sarılmanın vücudun nörotransmitter oksitosini serbest bırakmasını sağladığını söylüyor. Bu da, sizi eşinize yaklaştırmaya ve ondan daha memnun hissetmenize yardımcı olur.

Sorunlarınızı Çözmeye Yardım Eder

uyumak evliler

Bazen en ufak şeyler tartışmalara dönüşebilir ve onları çözmeye çalışmak çok zaman alabilir, hatta kendimizi günlerce kötü bir ruh hali içinde buluruz. Ama partnerinizle aynı anda yattığınızda, bu tartışmaları ve sorunları konuşma ve çözme şansınız olur. Bu sayede, iyi bir gece uykusu çeker ve daha iyi bir güne uyanmanıza yardımcı olur.

Eşinizle Senkronize Olursunuz

snkron

Eşinizle aynı saatte uyumak, birlikte uyum sağlamanıza , senkronize olmanıza ve sadece bir uyku saatini paylaşarak birbirinizle daha rahat olmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, uyku saatinizin farklı olması nedeniyle ikinizden biri diğerini uyandırdığında gereksiz sinirlenmeyi önlemenize yardımcı olabilir ve bu da kötü bir ruh hali içinde uyanmanıza neden olabilir.

Sağlığınıza İyi Geliyor.

evliler

Birlikte uyumak sadece ilişkiyle ilgili değil, aynı zamanda vücudunuzun performansıyla da ilgilidir. Eşinizle aynı anda uyumak, tansiyona iyi gelir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Zihinsel Sağlığınıza Da İyi Geliyor

birlikte uyumak

İyileşecek tek şey fiziksel sağlığınız değil, zihinsel ve duygusal sağlığınız da iyi olacak. Kaygıyı azalacağından daha rahat hissetmenize yardımcı olacaktır. Sonunda, partnerinizle kolaylıkla sohbet etmeniz daha kolay olacak ve ayrıca kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayarak gününüzü iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Hiç eşinizle aynı anda uyumayı denediniz mi? Sinir bozucu bulduğunuz uyku alışkanlıklarından bazıları nelerdir? Bize yorumlarda nasıl hissettiğini anlatabilirsiniz.