Migren Ağrısından Kurtulmanın Hızlı ve Doğal 8 Yolu

migren ağrısı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Migren sürekli tekrar eden baş ağrılarına sebep olan bir sinir hastalığıdır ve çok şiddetli baş ağrılarına neden olabilir. Astım ve diyabetten daha yaygın bir sinir bozukluğu hastalığı olduğu bilinmektedir.

migren

Ulusal ruh sağlığı enstitüsünün raporlarına göre migren dünya genelinde 3. en yaygın rahatsızlıktır ve engelliliğe sebep olması açısından 7 inci sıradadır. Bilge Cafe kimsenin bu korkunç ağrıları yaşamasını istemez,migren ağrısından kurtulmanın basit ama etkili yolları vardır. Sizler için bu yöntemlerin hepsini hazırladık. Şiddetli migren ağrılarından kolayca kurtulmak istiyorsanız, bu içeriğimizi sonuna kadar okuyun.

Buz Torbası

buz torbası

Harvard Sağlık Okulu üyesi idari müdürü Carolyn Bernstein’e göre buz ağrının alevlenmesini önler.Buz torbasını alnınıza, başınıza veya boynunuza koyarsanız hemen rahatlatır. Eğer buz torbanız yoksa soğuk suda ıslatılmış bezlerde yardımcı olabilir.

Lavanta Yağı

lavanta yağı
Araştırmalara göre migren ağrısı sırasında lavanta yağı koklayan insanlar ağrıdan daha hızlı şekide kurtulur.Ilık bir suya bir kaç damla damlatılarak yada bileğinize ve elinize sürerek 15 dakika koklamanız yardımcı olacaktır.

Nane Yağı

nane yağı
Şakaklarınıza ve ensenize masaj yaparak uygulamak ağrınızı geçirebilir.Bu şekide uygulanan nane yağı ayrıca mide bulantısına ve kaygılı ruh halinede iyi gelir.Bir araştırmaya göre nane yağı migrenin geri gelmesinide önler.

Zencefili En Yakın Arkadaşınız Yapın

zencefil
Zencefil faydaları dolayısıyla sağlık alanında çokça kullanılmıştır ve araştırmalara göre migren ağrısına da iyi gelir.Zencefil tozu migrenin yaşanma sıklığını,yaşandığındaysa süresini azaltır.Zencefil çayı baş ağrıları için kanıtlanmış bir çözümdür.

Yoga Yapmayı Deneyebilirsiniz

yoga

Yoga ciddi hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılabilen eski bir tekniktir.Yan etkileri olmayan bir terapi yöntemidir ve bir araştırmaya göre kolay yoga pozlarını uygulamak migren ağrısının sıklığını ve ağrıların yoğunluğunu azaltır. Önerilen yoga pozlarından bazıları:

Masaj Terapisi Deneyin

masaj terapi

Beslenme Düzeninize Magnezyum Ekleyin

magnezyum diyeti

Baş ağrılarınızın ve migrenin sebebi vucudunuzdaki magnezyum yetersizliği olabilir.Çalışmalar göstermiştir ki düzenli magnezyum alınımında migren ağrılarının sıklığı %41.6 azalmıştır.Diyetinize ekleyebileceğiniz bazı magnezyum kaynakları badem,susam,ay çekirdeği,fındıklar,kaju,fıstık ezmesi,yulaf,yumurta,süt

Akupunktur Deneyin

acupressure

Aynı yoga gibi akupunkturda yan etkisi olmayan bir yöntem migrenden kurtulmak için.Bazı araştırmalara göre akupunktur  kronik baş ağrıları ve migrenden kaynaklanan mide bulantıları için alternatif bir terapi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Migren ağrısını rahatlatmak için fotoğraftaki basınç noktalarını deneyebilirsiniz.

Araştırmalara göre bunların hepsi migren ağrısıyla başa çıkmakta etkili yöntemler ama durumunuz çok rahatsız ediciyse bir doktora başvurmak iyi olabilir.Eğer sizinde migren ağrısıyla başa çıkmak için  bildiğiniz doğal yöntemler varsa lütfen bizimle paylaşın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!