Psikolojik Test: Resimlerden Hangisi Aile Değildir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aynı diyet ve egzersiz gibi ilişkilerin de fiziksel sağlığımız üzerinde çok büyük bir etkisi vardır. Yapılan bir araştırmaya göre sosyal olarak inaktif olan yetişkinler, fiziksel inaktifliği bulunan kişiler ile aynı oranda iltihaplanma görülmektedir. İlk ilişkilerimiz ise her zaman ailemiz ile başlar ve ileride dünya görüşümüzün şekillenmesinde büyük oranda etkilidir.

Aşağıdaki psikolojik teste göz atarak ilk ilişkilerinizin kişiliğinizi nasıl şekillendirdiğini öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki resme iyice bakın. Sizce 3 resimden hangisi aile değildir?  Çok fazla düşünmeyip içgüdünüzle karar verin. Karar verdiğinizde sayfayı aşağı kaydırarak verdiğiniz cevaba ait açıklamayı okuyabilirsiniz.

Resim 1

aile 1

Eğer cevabınız resim 1 ise ; büyük ihtimalle aile merkezli birisi değilsiniz. Arkadaşlarınıza aileniz gibi davranır ve onlara yardım etmekten mutlu olursunuz. Belki güçlü bir baba figüründen uzakta büyüdüğünüz için size ihtiyacı olan insanların yardımına koşar ve onların mutluluğu için çabalamaktan zevk alırsınız.

Resimdeki aileye gelince; belki en mutlu aile olmayabilirler ama yine de aileler. Annenin çocuğun elini tutması onu önemsidiğini ve babasının ilgisizliğini farketmemesi için çabaladığını gösteriyor.

Resim 2

aile 2

Eğer cevabınız 2. resim ise, çok güçlü aile bağlarına sahipsiniz. Sizin için aileden daha önemli hiçbir şey yok. Güvene ve bağlılığa dayalı istikrarlı ve kalıcı ilişkiler kurmaya inanıyorsunuz. Ailenizin ihtiyaçlarını ilk sıraya koyuyorsunuz, hatta sevdiklerinizi mutlu edebileceğiniz anlamına geliyorsa, bazen kendinizi bile görmezden geliyorsunuz.

Resime bakarsanız resimde insanların aile olmadıklarını farkedeceksiniz. Yetişkinler çocuğu umursamıyor bile, çocuk ise kimsenin elini tutmuyor. Ailenize düşkün birisi olarak, bu resmin gerçek olmadığını hemen anlarsınız.

Resim 3

aile 3

Eğer cevabınız bu resim ise, büyük ihtimalle işlevsiz bir ailede büyümüşsünüz. Travmatik çocukluğunuz yüzünden insanlara güvenmekte zorluk yaşıyorsunuz. Genellikle endişelisiniz ve diğer insanlarla iletişim kurmak sizin için kendinize meydan okumadır. Gelecek hakkında sürekli endişeleniyorsunuz ve bu da gözünüzün önündeki fırsatları kaçırmanıza sebep oluyor.

Resimdeki insanlar gerçek ve mutlu ve sevgi dolu bir aile. Ebeveynler yürürken sarılıyor ve baba çocuğun elinden tutuyor. İşlevsel olmayan bir ailede büyümek, görüşlerinizi şekillendirdi ve sizi sağlıklı ilişkileri kavrama konusunda şüpheye düşürdü. Böyle bir tablonun gerçekten var olduğuna inanmıyorsunuz, bu yüzden bu aileyi sahte olarak seçtiniz.

Hangisinin gerçek bir aile olmadığını doğru tahmin ettiniz mi? Lütfen sonuçlarınızı yorum kısmında bizimle paylaşın.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 sene önce

    Cevap kesinlikle B ben güçlü aile bağlarından yanayım

    Cevapla
  2. 1 sene önce

    Cevap a

    Cevapla
Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!