Sabah Kahvaltıdan Önce Muz Yerseniz

Günün en önemli öğünü olan kahvaltı bazen tüm gün dinç kalmamız için yeterli gelmeyebiliyor. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız Bilge Cafe olarak sizler için hazırladığımız bu haberimiz tam da size göre.

Kahvaltı önü birkaç ek takviye gıda ile tüm gün kendinizi daha dinç hissedebilirsiniz. Bütün gün dinç kalabilmeniz için bu besinleri listeledik, kesinlikle göz atmalısınız!

Yumurta

İçinde bulundurduğu zengin protein ve tok tutma özelliği ile yumurta kahvaltıdan önce tüketebileceğimiz besinler arasında en önemlilerinden biri. Özellikle kilo vermek veya mevcut kilosunu korumak isteyenler için yumurta oldukça önemli bir besin.

Çilek

Antioksidan etkisi ile gün boyu zinde kalmanızı sağlayacak olan çilek, damar tıkanıklığı ve kolesterol için de oldukça faydalı bir besin.

Muz

Uyandıktan hemen sonra yiyeceğiniz muz kahvaltıda çok fazla yemenizi engeller ve içinde bulundurduğu yoğun potasyum nedeniyle uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Çay

Aşırıya kaçmadan tüketeceğiniz çay erken saatlerde içildiğinde uyarıcı bir etki sağlar. Aşırıya kaçıldığı zaman kan değerinizde düşüşlere sebep olur ve halsizliğe sebebiyet verir. Bu nedenle erken saatlerde çay tüketimine dikkat edilmelidir.

Süt

Kahvaltıdan önce tüketilmesi önerilen besinlerden biri de süt. Süt sadece küçükler için değil her yaştaki birey için oldukça sağlıklı ve faydalı bir besindir. Erken saatlerde tüketeceğiniz süt uzun süre tok kalmanıza neden olur ve kilo almanızı önler. İçindeki yoğun kalsiyum sayesinde kemik ve diş sağlığına yardımcı olan süt özellikle çocuklar tarafından tüketilmesi gereken bir besindir.

Fikirlerinizi ve önerileriniz yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

Yorum