4 Yıllık Vegan Diyet Yüzünden Sağlığından Olan Blog Yazarı

Hollandalı bir blog yazarı olan Kasumi Kriss 4 yıl uyguladığı vegan diyeti bıraktıktan sonra tekrar tüketmeye başladığı kaliteli etin 3 hafta sonra kendisinde nasıl değişiklikler yarattığını anlatıyor.

-------- Sponsorlu --------

Kasumi Kriss’in anlattığı kişisel hikayesini Bilge Cafe olarak herkesin öğrenmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz.

vegan beslenme

Kasumi Kriss sağlık nedenlerinden dolayı vegan diyeti denemeye karar vermiş. En başta vegan diyet başarılı da olmuş. Yüzündeki aknelerin iyileştiğini, daha enerjik olduğunu ve genel olarak daha sağlıklı olduğunu söylüyor. Daha sonralardaysa sindirim problemleri yaşamaya başlamış.

2.yıldan sonra cildi değişmeye başlamış. Sivilceler, döküntüler ortaya çıkmaya başlamış. Sanki yediği yemek ona faydalı gelmiyor gibi hissetmiş. Tırnakları ve saçları kırılmaya ve sağlıksız gözükmeye başlamış. Hatta 4 ay boyunca adet görememiş.

-------- Sponsorlu --------

Vegan diyeti keşfederken bir adet yumurta kaynatıp yemiş ve kendini kötü hissetmemiş. Ardından ruh halinin düzeldiğini hisseden blog yazarı yavaş yavaş yeme alışkanlıklarını değiştirmeye başlamış. Bazen farklı geliyor ancak kendimi kötü hissetmiyorum diyerek onu takip edenlere de kendi kişisel deneyimini aktarmış.

Yeme alışkanlıklarını değiştirdikten sonra üç hafta içerisinde cildinin düzeldiğini, yüzünün daha az toplu gözüktüğünü ve artık hayat dolu hissettiğini söylüyor.

Soldaki resme bakarsanız sadece sebze ve meyveler ile beslenen Kasumi’yi göreceksiniz. Sağ taraftaki resim ise üç hafta boyunca kaliteli et ile beslenen Kasumi’yi görüyorsunuz.

Siz nasıl besleniyorsunuz? Sebze, meyve mi sizin için önce gelir yoksa et yemeden duramayanlardan mısınız? Sizde başınızdan geçenleri bizimle yorumlarda paylaşın. 🙂

Yorumlar

error: