Sabah Kalktığınızda 1 Kaşık Zeytinyağı İçerseniz

zeytnyagi

Sağlık demek doğal antioksidan zeytinyağı demek. Sağlıklı bir ömür için sağlıklı beslenmek gerekir. Tüm kanser vakalarını engelleyen zeytinyağı kadınlarda en sık görülen mama kanserini de önlüyor. Zeytinyağı tüketenlerin kolesterol problemi korkusu da olmaz.

zeytinyagi icmek

Sabahları aç karına 1 kaşık zeytinyağı içtiğinizde vücudunuzdaki şeker oranını ayarlayarak gün boyunca dinç olarak dolaşmanızı sağlar. Yüzyıllardır insanlık için mucizevi şifa kaynağı olan zeytinyağı koroner kalp hastalıkları ve kanseri önleyici etkisi ile de dikkat çekiyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanında iltihabı da önlüyor. Kolesterol düzenleyici, kalp sağlığını koruyucu, cilt ve saç bakımını sağlaması, kilo vermenizi kolaylaştırması, diyabeti tedavi edici faydaları da var.

Aynı zamanda ağrı kesici özelliği de olan zeytinyağını nasıl tüketmemiz gerekir? Sabahları aç karına alınan 1 kaşık zeytinyağı derslerinizin dermanı olacaktır.

1. Kolon kanserini önler

Bağırsaklarınızı düzenleyerek kalın bağırsaktaki hücreleri korur. Kabızlığı önler.

zeytinyagi icme

2. Cilt, kemikler, tırnak ve saçlarınızı korur

Saçlarınızı; yumuşacık yapar, nemlendirir ,hızlı uzamasını sağlar. Tırnaklarınız korur, bakım yapar. Saç ve ciltte maske olarak da kullanılabileceği gibi içilmesi tavsiye edilir.

3. Karaciğeri temizler

Karaciğerin vücudumuzu temizlemek gibi bir görevi olsada kendisinin de zaman zaman temizlenmeye ihtiyacı vardır. Karaciğer detoksu için daha etkili bir yöntem arıyorsanız 2 yemek kaşığı zeytinyağı üzerine 1\3 limon suyu sıkarak için.

zeytinyagi3

4. Kilo verin

Kullandığınız yağları zeytinyağı ile değiştirin. İçerisindeki yağ asitleri tokluk hissi vererek sağlıklımbçr şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

5. Bağışıklık sistemi güçlenir

Bağışıklık sistemini güçlendirmemşn yanında otoimmün tedavisinde de kullanılır.

1 kasik

6. Kalp dostu

İyi huylu kolesterolü yükseltmenizi sağlayarak kalbi korur.

7. Kan şekeri seviyesini dengeler

Kandaki kolesterol ve glukoz değerini düşürür. Kalp damar ve diyabet hastaları için faydalıdır.

zeytinyagi4

8. Beyni korur

Serbest radikallerle savaşarak beyindeki oksijen seviyesini korur. Alzheimer i, mental geriliği önlediği gibi hafızayı güçlendirir. Depresyonu önler.

9. Göğüsleri büyütür

Daha büyük ve daha sıkı göğüsler için zeytinyağı ile 10-15 dakika boyunca dıştan içe doğru yuvarlak hareketlerle masaj yapın. Bu yöntem göğüslerdeki kan dolaşımını arttırarak 3ğ gün içinde gögüslerdeki elastikiyeti arttıracaktır.