Sandalyeye Oturarak Kilo Verin, Yağlarınızdan Kurtulun

oturarak kilo verin

Çağımızda çalışan insanların büyük çoğunluğu gün boyu oturuyor. Bütün gün çalışmayan kaslar, zaman içerisinde köreliyor ve kolay sakatlanıyor.

Sizler için hazırladığımız bu liste sayesinde otururken kaslarınızı çalıştırabilecek ve sakatlanmaları en aza indireceksiniz.

Ayrıca bu listedeki egzersizlerin ne kadar eğlenceli olduğunu görünce yakınlarınıza tavsiye edeceğinizden eminiz.

İlk egzersiz


Sandalyenizin ucuna, sırtınız dik şekilde oturun. Elleriniz dizlerinizde, vücudunuzu geriye çekin ve çenenizi göğsünüze değdirin. Ardından tam tersi şekilde omuzlarınız ve göğsünüzü ileri doğru iterek ve boynunuzu yukarı kaldırarak esneyin. 3 tekrar yapın.

Vücut sallandırma

Kollarınızı sandalyenizin yan desteklerine yerleştirin ve kollarınızla vücudunuzu yukarı kaldırın ve kendinizi havada tutun ve bacaklarınızı yukarı çekin. Egzersize alışınca bacaklarınızı yukarı aşağı hareket ettirerek egzersizin zorluğunu arttırın.

Çelik bacaklar ve çelik karın


Sandalyenize oturun. Bacağınızı yerden kesin, birkaç saniye bekleyin ve geri yere koyun. Diğer bacağınızla da tekrarlayın, ardından tekrar bacağınızı yerden kaldırın, bu sefer bacağınızı bükmeyin ve düz bir şekilde havada kalsın ve yere indirin, sonra diğer bacağa geçin. Son olarak bacaklarınızı ileri uzatın ve karnınıza doğru çekin, yorulana kadar devam edin.

Karın yağı düşmanıyla tanışın


Sandalyenizin ucuna oturun ve bacaklarınızı yukarı kaldırın. Bir yukarı bir aşağı hareket ettirerek yağlarınızı yakın.

Çek kürekleri


Sandalyenize oturun, elleriniz masanızda olsun ve kendinizi itebildiğinizce geri itin, ardından başlangıç pozisyonuna dönecek şekilde kendinizi geri çekin. Bedeninizi, kol seviyeniz ile aynı olmasına dikkat edin. Birkaç tekrar yapın.

Destek tekerlerini çıkartın


Masanızdan tutarak kendinizi bir sağa bir sola çevirdiğiniz maddeyi hatırlıyorsunuz değil mi? Bu sefer ellerinizi kullanmadan aynı hareketi tekrarlıyorsunuz. Bacaklarınızı sağa hareket ettiriyorsanız, vücudunuz sola doğru eğilecek.

Makas


Sandalyenize yaslanın ve ellerinizi destek yerlerine koyun. Bacaklarınızı ileri doğru uzatın ve sırayla sol bacağınızı sağın ve sağ bacağınızı solun altına koyarak sanki saç örüyormuşsunuz gibi hareket ettirin. Ardından aynı hareketleri tersine uygulayın.

Esneyerek gerinme


Sandalyenize yaslanın ve ellerinizi başınızın arkasına koyun. Yapabildiğiniz kadar vücudunuzu  belden bükerek geri atın.

Ritminizi bulun


İlk olarak elleriniz ile sandalyenizin oturağını kavrayarak ayaklarınızı yukarı kaldırın. Bacaklarınızı yana doğru açın ve uzatın ve başlangıç pozisyonuna dönün. Birkaç tekrardan sonra şimdi de ileri uzattığınız bacağınızı dizden hafifçe bükün ve ters elinizle ayağınıza dokunun. Bacağınızda yanma hissettiğinizde işe yaradığını anlayacaksınız. Ardından diğer bacağa geçin ve yorulana kadar tekrarlayın.