Sarkan Gıdınızdan Kurtulmak için 10 Etkili Yöntem

gıdalardan kurtulma yolları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gıdı görüntüsüne çenemizin altında katlanmış yağ sebep olur. Bu görüntü yüzümüzü sağlıksız, şişkin, ağır  gösterir. Görüntü olarak yüzümüzün boyutu bozulmaya uğrar.

Güzel haber ise bu durumun çözülebilir olması. Masaj, fiziksel egzersizler ve evde veya profesyonel insanlara yaptırabileceğiniz işlemler, gıdınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Genç ve zayıf kadınlarda bile gıdı görüntüsü olabilir.

gıdı

Bu yüzden Bilge Cafe neden gıdı oluştuğunu ve çözümlerini sizler için araştırmaya karar verdi. Bu yazının sonunda gıdınızı saklamanıza yardımcı olacak bir BONUS bilgimiz var.

Neden Bu  Gıdı Görüntüsü Israrla Oluşuyor?

gıdısı olan olmayan kadınlar

Yaş

45 ve 45 yaş üstü kadınlar risk altında. Bu yaşta cilt elastikiyetini kaybediyor. Sonuç olarakta yüzün ovalinde bozulmalar başlıyor. Bu sürece yer çekimine bağlı sarkma deniyor.

Kiloda aşırı değişiklik

Birden bire çok fazla kilo almak gibi hızlı kilo kayıplarıda ciltte bozulmalara yol açabilir.

Dengesiz beslenme

Genetik özellikler

Eğer çene yapınızı ailenizin genetik özelliklerinden aldıysanız, boyun çizgizin ve çeneniz küçükse o zaman büyük ihtimal gıdı sorununuz olacaktır.

Günlük kötü alışkanlıklar

En yaygın kötü alışkanlıklar kambur durmak ve kafanızı aşağı bakar pozisyonda uzun süre tutmak. ( Örneğin; telefon kullanırken )

Uyku düzensizlikleri

yüksek ve fazla yumuşak yastıklar yalnızca kötü bir uykuya sebep olmuyor ayrıca gıdı görüntüsüne de sebep oluyor.

Hamilelik

Gıdımızdan Nasıl Kurtuluruz?

Fiziksel egzersizler sayesinde

fonetik alfabe ve kadın

Gıdıdan kurtulmanın kolay ama çok etkili bir yöntemi de egzersiz yapmaktır. Yalnızca deriyi değil aynı zamanda yüzümüzde ki kasları da etkiler. Sonuçlar bir hafta sonra görülmeye başlar. Ama en önemlisi bu egzersizleri düzenli bir şekilde yapmak.

  • Kalın bir kitap bulun ve kafanızın üstüne yerleştirin. Her gün bu pozisyonda 10 dakika boyunca yürüyün. Zaman içinde daha ağır bir kitapla değiştirin.
  • Çenenizin altında çok ağır bir yük olduğunu hayal edin ve onu yüz kaslarınızı gererek tutmaya çalışın. Kafanızı geriye doğru eğin. Bu egzersizi 5 defa tekrarlayın.
  • Dilinizin  ucuyla burnunuza dokunmaya çalışın ve sonra dilizle çenenize dokunmaya çalışın. Bu egzersizi 5 defa tekrarlayın.
  • Ağzınızı açabildiğiniz kadar açın ve yapabildiğiniz kadar dilinizle 8 çizmeye çalışın. Bu egzersini 10 defa tekrar edin.
  • Dirseklerinizi bir masaya koyun çenenizi yumruklarınıza yerleştirin. Kafanızı öne doğru eğmeye çalışın aynı zamanda kollarınızı ittirin.
  • Tekrar edeceğiniz  bazı seslerle  yüz kaslarınızı daha gergin hale getirebilirsiniz. A, O, E, İ harflerinin seslerini çıkartarak yüz kaslarınızı çalıştırarak gıdınızdan kurtulabilirsiniz.

Yüzünüze masaj yapabilirsiniz

masaj 1

Kendinize masj yapmanız gıdı görüntüsünden kurtulmak için etkili bir yöntem. Kan dolaşımını hızlandırıyor, yüz kaslarını gevşetiyor ve ciltten zararlı bakterileri atıyor. Dikkatlice sabunla ellerinizi yıkayın ve kurutun. Masaj yaparak yüzünüzün alt kısmına krem, jel yada yağ uygulayın.

Çok fazla baskı uygulamadan ellerinizi yavaşça alt çenenize kaydırın ve yukarıya doğru hareketler yapın. Daha sonra aynı hareketi farklı yönlere de yapın. Her yapışınızda hızı ve baskıyı biraz daha arttırın.

Kayan el hareketlerini hafif vuruşlarla değiştirin ve daha sonrada küçük çimdikleme hareketleri yapın. Masajı yavaş ve kibar el hareketleriyle bitirin. Eğer alerjiniz yoksa bu işlemde doğal bal da kullanabilirsiniz.

Profesyonel yardım

ameliyat çizgileri

  • Gıdıyla başa çıkmanın en etkili bir yöntemide Mio-stimilasyon. Herhangi bir masaj, diyet yada egzersiz yapmanıza gerek kalmadan sonuç veriyor. Etkisi elektirik vuruşlarıyla sağlanıyor, problemli bölgedeki fazla sıvıyı yok ediyor.
  • Radyo dalgaları kaldırma işlemi insanların kısa bir sürede gıdı probleminden kurtulmasını sağlıyor. Bu işlem kan dolaşımını hızlandırıyor, hücre yenilenmesini hızlandırıyor ve yağ hücrelerinin oluşma hızını düşürüyor.
  • Lazer lipoliz  gıdıdan kurtulmak için bir başka etkili yöntem. Düşük dozda lazer radyasyonları sayesinde oldukça etkili sonuçlara ulaşılıyor. Yağ hücreleri ayrışıyor ve ameliyatsız bir şekilde vücuttan atılıyor.
  • Gıdıdan kurtulmak için yağ aldırmak da ciddi bir yöntem. Yağlar ve sarkan deri ameliyatla alınıyor.

Evde yapabileceğiniz işlemler

boyunluk takan ve yüz maskeli kadın

Siyah kil

En basit ama en etkili maskelerden biri. 3 yemek kaşığı kili ılık suyla karıştırın ve gıdının olduğu bölgeye uygulayın. Bunu haftada 1- 2 kere yapın. Eğer kuru bir cildiniz varsa kil maskesinin içine bir kaç damla doğal yağlardan ekleyin.

Bandaj takmak

Bir çok internet kullanıcısı bandaj kullanma hakkında bir çok iyi yorum yapıyor. Bu yöntem kasları gevşetiyor, bölgeyi yumuşatıyor ve kaslara, aynı zamanda liflere iyi geliyor.

BONUS: Bir kaç dakikada gıdınızı yok edin

makyajlı makyajsız kadın

Doğru kıyafetler seçerek

Problemli bölgeden dikkatleri çekecek kıyafetler seçin.

Saç modelinizi tazeleyin

Boynunuzu açacak hacimli saç kesimleri olabilir. Saçlarınızın çenenizin yanında durmasından kaçının. Çenenin yanındaki kıvırcık saçlar gıdınızı ikiye katlayacaktır.

Makyajla yeni ufuklara açılın

Kontürleme en çok görünen gıdıyı bile saklamakta etkili. Elmacık kemiklerinize, yanaklarınıza ve gözlerinize odaklanın. Açık ruj renkleri ve parlatıcılarla dikkatleri çenenizden çekin. Çenenizin altını kontürleyin.

Sizinde gıdınız var mı? Nasıl kurtuldunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!