Yüzünüzü Zayıflatmanız İçin 12 Süper Egzersiz!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl heykel gibi , yalın ve daha gergin yüzler moda. Yüzünüz çok fazla tombul, yuvarlak ve melez kalıyorsa, tek yapmanız gereken masum bir görünüm üzerinde hareket etmek ; onu zarif ve daha güzel bir hale dönüştürmektir. Bunu başarmanıza yardımcı olacak çok sayıda yüz zayıflama egzersizleri vardır ve burada 12 tanesi sizin için listelenmiştir.

yüz zayıflatma

Yüz Zayıflama Yoga Egzersizleri

Yoga, başvurabileceğiniz diğer zayıflama uygulamaları kadar hızlı değildir, ancak doğal, ağrısız ve uzun ömürlüdür. Olumlu sonuçları görmek için en az üç ay boyunca aşağıda belirtilen hareketleri denemeniz sizi istediğiniz görünüme kavuşturabilir.

 1. Simha Mudra (Aslan Pose)
 2. Jivha Bandha (Kilitli Dil Pose)
 3. Jalandhar Bandha (Çene Kilit)
 4. Balık yüz
 5. Ağız Suyu Tekniği
 6. Yanak yükseltme
 7. Çene kaldırma
 8. Boyun rulosu
 9. Dudak çekme
 10. Çene Serbest Bırakma
 11. Göz odak
 12. Üfleme Havası

Simha Mudra (Aslan Pose)

Faydaları: Simha Mudra tüm yüz kaslarınızı uyarır ve canlandırır. Yüz için en iyi egzersilerden biridir.

Prosedür: Diz çökün ve ellerinizi uyluklarınıza yerleştirin. Çenenizi sıkmayın ve ağzınızı açın. Dilinizi aşağı doğru, çeneye doğru kuvvetlice çıkarın. Ağızdan nefes alırken,boğazınızdan bir aslanın kükremesine benzeyen bir ses çıkarın. Egzersizi birkaç kez tekrarlayın.

Jivha Bandha (Kilitli Dil Pose)

Faydaları: Jivha Bandha yüz hatlarınızı belirginleştirir ve çene çizginizi şekillendirir. Bununla birlikte, yüz kaslarınızı da kuvvetlendirir.

Prosedür: Lotus pozisyonunda oturun. Ellerinizi kucağınıza rahatça yerleştirin. Dilinizin ucunu, ağzınızı yutmaya çalışır gibi ağzınızın üst duvarına yerleştirin. Dilinizi bu şekilde tutarak, boğazınızda ve boynunuzda bir gerginlik hissedene kadar ağzınızı yavaşça ve tamamen açın. Birkaç kez tekrarlayın. Hareketi tekrarlarken normal bir şekilde  burnunuzdan nefes almaya devam edin.

Jalandhar Bandha (Çene Kilit)

Avantajları: Jalandhar Bandha yüzünüzü şekillendirir ve yüz ve çene çizgisi kaslarınızı şekillendirir. Bu egzersiz, onlardan kurtulmak için çok etkili olduğu için çift çeneleri olan insanlar için çok faydalı olabilir.

Prosedür: Lotus pozisyonunda oturun. Derin nefes al. Ellerini dizlerin üzerine koyun, omuzlarınızı kaldırın ve öne eğilin. Çenenizi göğsünüze sıkıca bastırın ve iki yaka kemiğinizin arasında, yiyecek borunuzu kapayın. Nefesinizi mümkün olduğunca uzun tutun. Bırakın ve bu hareketi belirli aralıklarla tekrarlayın.

Balık Yüz

Faydaları: Balık yüz hareketi yanak kaslarınızı uzatır. Yanaklarınızı daha fazla pürüzsüz görünmesini ve yüzünüzün daha hoş olmasını sağlar.

Prosedür: Yanaklarınızı ve dudaklarınızı içe doğru emdirin ve yüzünüze bir balık gibi şekil vermeye çalışın. Yüzünüzü o şekilde tutarak gülümsemeye çalışın. Yanaklarınızda ve çenenizde yanma hissedeceksiniz. Rahatlayın ve sonra yine egzersizi tekrarlayın.

Ağız Suyu Tekniği

Faydaları: Ağız suyu tekniği yanaklarınızı hafifletir ve daha sıkı tutar.

Prosedür: Ağzınızı hava ile doldurun. Ağzınızdaki havayı bir köşeden diğerine, ağzınızı ağız gargaralarıyla temizlemeye benzer şekilde aktarın. Prosedürü birkaç dakika sürdürün, rahatlayın ve birkaç kez daha tekrarlayın.

Yanak İyileştirme

Faydaları: Yanak iyileştirme hareketi elmacık kemikleri için mükemmeldir, içlerindeki yağı azaltır ve daha genç görünmesini sağlamak için yüzünüzü hafifletir.

Prosedür: Rahatça oturun ve olabildiğince geniş gülün. Şimdi hem ellerinizdeki hem de yanaklarınızdaki indeksi ve orta parmağınızı yerleştirin. Parmaklarınızın yardımıyla yanaklarınızı gözünüze doğru kaldırın. Bir kaç saniye orada tutun ve sonra rahatlayın. Egzersizi birkaç kez tekrarlayın.

Çene Kaldırma

Faydaları: Çene kaldırma sizi  çift çeneden kurtaracak ve çenenizi, boğazınızı ve boynunuzu uzatacaktır.

Prosedür: Oturun ya da rahatça durun. Şimdi, başınızı tavana doğru yukarı doğru yatırın ve gözlerinizi takip edin. Dudaklarınızı sıkın ve tavanı öpmeye çalışıyormuş gibi öne doğru çıkın. Bir kaç saniye boyunca tutun ve bırakın. Aynı şeyi birkaç kez daha tekrarlayın.

Boyun Rulo

Faydaları: Boynunuzu yuvarlamak, çift çeneden kurtulmanın en etkili yoludur. Çenenizi, çene ve boyun kaslarınızı toplar. Boynunuzun derisini sıkılaştırır ; kırışıklıkları ve sarkmaları azaltır.

Prosedür: Rahatça oturun ve başınızı öne doğru tutun. Şimdi başınızı çenenizle bir tarafa doğru bükün ve başınızı dairesel bir hareketle çevirin. Omurganızı düz ve omuzlarınızı aşağı doğru tutun. Dairesel hareketleri birkaç dakika boyunca saat yönünde ve saat yönünün tersine yönde yapın.Bu hareketi birkaç defa belirli aralıklarla tekrarlayın.

Dudak Çekme

Faydaları: Dudak ve yüz kaslarınızı ortaya çıkarır ; size daha belirgin elmacık kemikleri ve belirgin bir çene kemiği verir. bu sizi daha genç gösterecektir.

Prosedür: Başınızı öne ve düz tutarak, rahatça oturun veya ayakta durun. Alt çenenizi dışarı doğru iterek alt dudağınızı olabildiğince kaldırın. Çene kaslarınızda ve çene çizginizde bir yanma hissetmelisiniz. Birkaç saniye boyunca bu duruşta kalın, rahatlayın ve tekrarlayın.

Çene Serbest Bırakma

Faydaları: Çene serbest bırakma keskin ve çekici elmacık kemikleri, belirgin bir çene çizgisi verir ve çift çenenizi azaltır. Dudaklarınızın, çenenizin ve yanaklarınızın etrafındaki kasları gerer.

Prosedür: Kendinizi rahat hissettiğiniz yere ve konumda oturun ve çenenizi ağzınız kapalı yemek yiyormuş gibi hareket ettirin. Bunu yaparken iyice nefes alın. Bundan sonra, alt dişlerinize yerleştirilmiş dilinizle ağzınızı mümkün olduğunca geniş açın. Birkaç saniye boyunca tutun ve bu hareketi bir kaç kez tekrarlayın.

Göz Odaklama

Faydaları: Kaşlarınızı pürüzsüzleştirir.

Prosedür: Gözlerinizi geniş açın. Kaşlarınızın buruşuk olmadığından emin olun. Bu şekilde kalın ve uzak bir noktaya odaklanın. Konumu yaklaşık 10 saniye koruyun ve rahatlayın. Dört kez tekrarlayın.

Üfleme Havası

Faydaları: Yüz ve boyun kaslarını çalışırır. Çift çeneyi azaltmaya yardımcı olur ve yüzünüze doğal bir yüz germe ve yağsız bir görünüm kazandırır.

Prosedür: Omurganızı dik tutun ve başınızı geriye doğru yatırın. Gözlerinizin tavana doğru yönlendirildiğinden ve onu görebildiğinizden emin olun. Dudaklarınızı çekin ve hava üfleyin. Bunu 10 saniye sürdürmeye devam edin ve sonra rahatlayın. 10 kez tekrarlayın.

Yüzü zayıflatmak için bu yoga egzersizlerini yapmaya başlayın ve yüzünüzün hayal edebileceğinizden daha erken bir sürede istediğiniz sonuca ulaşmış olduğunu görün.

yüz zayıflama egzersizleri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
1
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!