Selülitlerle Savaşınızı Kazanmanın 8 Doğal Yolu

selulitler

Muhtemelen, hemen hemen her kadın selülit kavramını bilir. Selülit ile karşı karşıya kalan birçok kadın, vücutlarından nefret etmeye ve istemeden de olsa zararlı tedavi yöntemlerini denemeye başlar. Photoshop tarafından düzeltilmiş ideal kadın bedenlerini tanıtan moda dergilerinin suçlular olduğunu düşünüyoruz. Bu “mükemmel” resimlere baktığınızda, kendinize olan saygınızı ve kendinizi bir kadın olarak kaybedersiniz…

Selülit nedir?

Bu cilt problemi, bir yağ tabakasının cilt yüzeyinin hemen altındaki bağ dokusuna yayıldığında ve ciltteki engebeli, süzme peynir benzeri bir çukur yaratmasıyla ortaya çıkar. Ayrıca, selülitin ergenlik sonrasında kadınların % 80-90’ını etkileyen normal bir fenomen olduğunu söylemek istiyoruz.

İstatistikler, kadınların bu cilt probleminden kurtulmak için selülit karşıtı ürünler ve prosedürler için yılda 6 milyar doların üzerinde para harcadığını gösteriyor. Ancak, yapılan çalışmaların hiçbiri bu tür ürünlerin etkinliğini doğrulayamıyor. Bu, hikayenin aynı anda hem eğlenceli hem de üzgün olan kısmı. Selülitten muzdarip iseniz ondan nasıl kurtulacağınızı bilmiyorsanız, size selülitle mücadeleyi kazanmanın 8 doğal yolunu gösteren bir liste sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

İşte o yöntemler:

1. Sigarayı bırakın

sigara icmeyin

Gerçek şu ki, sigara kullanımı, selülit depolamasını arttırma yatkınlığı ile güçlü bir şekilde ilişkilidir. Öyleyse, sigara içiyorsanız, selülitten kurtulmak için bu kötü alışkanlıktan vazgeçmelisiniz.

2. Ekstra kilolardan kurtulun

fazla kilolar

Kilo alımı selülit oluşumuna yol açar, bu iki şey birbiriyle ilişkilidir ve önlenemez. Bununla birlikte, kilo kaybınız arttıkça, selülit azalması da artar. Selülitten kurtulmak için fazla kiloları vermeye çalışmalısınız.

3. Diyetinizi değiştirin

degisitirn e1567601396635

Diyet, kilo vermenin anahtarıdır. Aşırı kilonuz varsa, kan şekeri kontrolünüzü yağ kaybı ve selülit azaltma için geliştirmelisiniz. İşlenmiş basit karbonhidrat ve şekerlerden uzak durmaya çalışın. Kahvaltıda ekmek, simit, mısır gevreği, müsli vb. nişastalı karbonhidrat tüketimini, öğle ve akşam yemeklerinde sandviç, makarna, pilav ve patates tüketimini azaltın. Diyetinize daha fazla yağsız protein ekleyin. Sağlıklı yağları (hindistancevizi yağı, avokado veya zeytinyağı) unutmayın. Tüm öğünlerde daha yoğun besin içeren sebzeler ve yeşil yapraklı sebzeler ekleyin.

4. Düzenli egzersiz

duzenliegzersiz

Muhtemelen egzersizin selülit tedavisine yardımcı olmadığını biliyorsunuzdur, ancak yağ kaybını tetiklemekte ve böylece selüliti azaltmada yardımcı olmaktadır. Yoğun bir yaşam tarzı yaşarsanız ve spor salonuna zamanınız yoksa, evde basit ama etkili egzersizler yapabilirsiniz. Egzersiz rutininize daha fazla yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman eklemeyi deneyin. Haftada 2-3 kez egzersiz yapmak istediğiniz sonuçları elde etmenize yardımcı olacaktır.

5. Bol su için

bol su icmek

Su içmek genel sağlıkta kilit rol oynar ve ayrıca selülitin azalmasına yardımcı olabilir. Aşırı atıştırmayı önlemek ve sağlıklı hücresel işlevi desteklemek için öğün aralarında su içmeyi deneyin. Günde 8 bardak su içmenizi tavsiye ederiz.

6. Doğum kontrol yöntemleri

d.kontrol hapi 1

Doğum kontrol hapını seçmeyi tercih ederseniz, kilo alımı ve selülit birikimi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Dahası, doğum kontrol hapının “iyi” den “kötü” ye bağırsak bakterileri üzerine olumsuz etkisi vardır, bu da iltihaplanma, sindirim rahatsızlığı ve sürekli isteklere neden olabilir. Bu nedenle, benzer sağlık sorunlarınız varsa, bir doktora danışmalı ve doğum kontrol yönteminizi değiştirmelisiniz.

7. Hidroterapi

hidroterapi

Hidroterapi, sağlığı iyileştirmek için sıcak ve soğuk suyun terapötik kullanımıdır. Aynı zamanda birikimi ve selülit görünümünü azaltmak için iyi bir yoldur. Sıcak ve soğuk sıcaklıklara yanıt olarak kan damarlarını daraltmak, daraltmak veya genişletmek suretiyle çalışır.

Evinizde bile hidroterapi deneyebilirsiniz, bunun için “kontrastlı duş” almanız gerekir. İki dakikalık sıcak bir duşa başlayın ve nispeten daha soğuk olan 30 saniyeye geçin. 3 devirle değiştirin ve suyu her devir için daha soğuk hale getirin ve daima soğukla ​​bitirin.

8. Masaj

masaj2

Lenfatik masajın selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Tüm bağışıklık sisteminizi beyaz kan hücrelerinin vücutta dolaştırarak çalışır ve artan dolaşım ve lenfatik drenaj yoluyla uyluk etrafındaki ince deri altı yağının ince olmasına yardımcı olur.