Vücudumuzda ki Ödemi Atmamıza Yardımcı Olan 10 Yiyecek ve İçecek

Su toplaması aynı zamanda ödem olarak bilinir. Ödem çok fazla sıvının vücudumuzda birikmesiyle olur. Ayaklarımızda, bacaklarımızda, ve bileklerimizde şişmelere neden olur. Ayrıca kadınlar bu durumu hamilelik sırasında veya regl dönemlerinden önce de yaşayabilir. Ödem oluşmasının bir çok sebebi vardır. Ama vücudun su toplaması çok ciddi bir rahatsızlık değildir. Vücudunuzda şişmeler oluyorsa ve bunların ciddi bir rahatsızlıktan dolayı olmadığına eminseniz Bilge Cafe günlük hayatınızda kolayca uygulayabileceğiniz ve vücudunuzdaki su toplamasından kurtulabileceğiniz 10 tane etkili yöntemi sizin için derledi.

Salatalık

Salatalık içinde çok fazla su bulundurur ve besin değerleri açısından çok zengindir ve ürik asiti vücudumuzdan kolayca atmamıza yardımcı olur. Ayrıca salatalık kafeik asit de bulundurur.Bu da vücudumuzda toplanmış sudan kurtulmamızı sağlar. Salatalıkların kalorisi de düşük olduğundan diyete de uygun bir sebzedir.

Yaban mersini

Yaban mersini antioksidanlar ve C vitamini açısından oldukça zengindir. Vücudumuzda fazla birikmiş suyu atmamıza yardımcı olur. Vücudumuzda sindirim işlemi sırasında üretilen serbest radikallerden ve toksinlerden vücut hücrelerimizi korur.

Karpuz

Karpuzun %92 si sudur ve bir çok vitamin ve mineral içerir ayrıca idrar söktürücü özelliği vardır.

Kereviz

Kereviz yoğun olaarak kumarin içerir buda idrar yoluyla vücutta istenilmeyen fazla suyun atılmasına yardımcı olur. Ayrıca sindirim sisteminin düzenlenmesinde ve tansiyonun dengelenmesinde yardımcı olur.

Zencefil

Zencefil idrar söktürücü özelliğiyle bilinir. Sindirim sistemine karışır ve toksinlerden arınmamıza yardımcı olur.

Havuç

Havuç anioksidanlar açısından çok zengindir. Kolay bir şekilde vücudumuzdaki zararlı toksinlerden kurtulmamıza yardımcı olur. Potasyum içeriği sayesinde kan şekerimizi ve kolestrolümüzü dengelememize yardımcı olur.

Tarçın

Tarçında bulunan krom iştahımızı kontrol etmemizi sağlar. Bağışık sistemimizi güçlendirir ve çok güzel bir detoks baharatıdır.

Kuşkonmaz

İçeriğindeki yüksek potasyum vücutta fazla su tutulmasını engeller.

Yeşil Çay

Yeşil çay doğal bir idrar söktürücüdür. Araştırmalar gösteriyor ki düzenli olarak yeşil çay tüketildiğinde vücuttaki yağ oranı %19 azalır.

Kara Hindiba

Kara hindiba uzun zamanlardır doğal bir idrar söktürücü olarak kullanılmıştır. Kara hindiba Avrupada bir çok rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılıyor.