Bu Belirtiler Kanserin İşareti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanser, herhangi bir insanı hayatının herhangi bir evresinde yakalayabilen berbat bir hastalıktır. Gelişen modern tıp sayesinde artık birçok kanser türü tedavi edilebilir durumda.

Kanserde en önemli şey zamandır. Ne kadar erken teşhis koyulursa, tedavi şansı o kadar yüksektir. Alınacak tedavinin vücudunuzu oldukça yoracak olması bir yana, hayat kalitenizi de düşürecektir.

kırılgan tırnak ve dilde beyaz nokta

Problem şu ki, bazen kanser belirtileri diğer hastalıklarla karıştırılıyor ve teşhis gecikiyor. Hasta kişi ihtiyacı olan tedaviye mümkün olduğunca çabuk başlamalı ki hayatına kaldığı yerden devam edebilsin. Bu sebeple belli başlı farkları ve benzerlikleri bilmek size zaman kazandıracaktır.

Ancak şunu unutmayın. Sırf bu belirtilere sahipsiniz diye kesinlikle kanser hastasısınız demek değil. Eğer ki şüpheleriniz varsa mutlaka bir doktorla görüşmeli ve gerekli testleri yaptırmalısınız.

Yorgunluk

Herkes yoğun bir günün ardından yorgun hisseder. Ancak hiçbir efor sarf etmeden günlerce devam eden yorgunluk lösemi, bağırsak ve mide kanseri belirtileri arasındadır. Ancak unutmayın, belki de ciddi bir depresyon geçiriyor da olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken doktorunuzla görüşmek ve şüphelerinizi belirtmek. İhtiyacınız olan bütün testleri yaptırarak şüphelerinizi giderecektir.

yorgun adam

Beklenmedik Kilo Kaybı

Aktif bir insan değilsiniz, ancak hızlı bir şekilde zayıflıyorsanız bu hiçbir zaman iyiye işaret değildir. Pankreas, mide, yemek borusu kanserlerinden birinin belirtilerini yaşıyor olabilirsiniz. Bir diğer ihtimal de tiroit bezinizin aşırı hormon salgılıyor olması da olabilir.

işman ve zayıf kadın 3

Ateş

Bazı vakalarda kanser bağışıklık sistemini etkiler  ve hastalıklarla savaşmak daha ciddi bir iş haline gelir. Bu sebeple ateş yükselir.

ateşi çıkmış kadın

Ağrı

Kemik veya testis kanseri teşhisi koyulduysanız, ciddi ağrılar çekebilirsiniz. Eğer ki dinlenme veya ilaç yoluyla geçmeyen baş ağrılarınız varsa beyin kanserinin belirtisi olabilir.

acı çeken hasta

İyileşmeyen yaralar

Eğer cilt kanseriniz var ise vücudunuzda oluşan yaraların iyileşmesi oldukça uzun sürer. Eğer ki bu yararlar ağızda ise oldukça tehlikeli bir tür ile karşı karşıyasınız demektir. Eğer sigara bağımlısıysanız en kısa sürede bırakmanızı tavsiye ederiz. Genital bölgedeki yaralar da ya bir enfeksiyona ya da kansere işaret edebilir. Ayrıca ayaklarda meydana gelen ve uzun süre iyileşmeyen yararlar diyabet hastalığının belirtisidir.

iyileşmeyen yaralar

Ağızda Beyaz Noktalar

Ağzınızda veya dilinizde beyaz bombeler fark ederseniz lökoplaki ile karşı karşıyasınız demektir. Sigara tüketenlerde erken kanser habercisidir ve eğer ki sigara kullanımı aynı şekilde devam ederse kanser riskinin yüksek olduğunu gösterir.

ağızda beyaz noktalat

Kanama

Kan öksürme kanserin veya tüberkülozun direkt belirtilerinden biridir. Dışkınızda kan görmek de bağırsak kanserine veya basur hastalığına işaret eder. Vajinadan gelen kan ise rahim kanserinin bir belirtisi olabilir. İdrarınızda kan varsa bu da böbrek kanseri, taşı veya idrar yolları enfeksiyonu belirtisidir.

lavabodaki kan

Kırılgan Tırnaklar

Tırnağınıza yakın yerlerde cilt kanseriniz varsa, tırnaklarınızda bu durumdan etkilenir ve kırılgan hale gelirler. Dengeli beslenmeyen ve dolayısıyla yeterli beslenemeyen kişilere de görülebiliyor ancak tırnaklarıdaki bu tip zayıflamaların kanser göstergesi de olabileceğini bilmenizde yarar var.

kırılgan tırnak 2

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!